logo

Správa a prevádzka Zimného Štadióna

Zimný štadión v Prešove bol postavený v roku 1967.
V roku 1970 boli na jeho ľadovej ploche odohrané MS v hokeji kategórie do 20 rokov.

Dôležitá informácia

Od 17. decembra 2021 platí, že je možné využívať vnútorné športoviska za účelom tréningovej činnosti športových klubov registrovaných pod športovými zväzmi všetci účastníci hromadného podujatia (tréningu) musia byť výhradne v režime OP. Za uvedenú povinnosť kontroly účastníkov v režime OP zodpovedá vedenie športového klubu, ktorého členovia sú účastníkmi tréningu.

 

Konkrétne informácie nájdete na : https://korona.gov.sk/obmedzenia-pre-hromadne-podujatia/

Po rekonštrukcii strechy a hľadiska, v ktorom sú umiestnené a namontované nové sedačky je kapacita hľadiska je 3 600 divákov.
Zimný štadión slúži na rozvoj mládežníckeho športu, a ponúka aj priestor pre profesionálny šport. Sídlo na adrese Pod Kalváriou 50, má mládežnícky hokejový klub Prešov Penguins. Ako domáci „stánok“ ho užíva ŽHK Šarišanka Prešov (účastník extraligy žien v hokeji).

Na zimnom štadióne v Prešove trénujú oddiely rýchlokorčuľovania – AKADEMIK a PRK (Prešovský rýchlokorčuliarský klub), KRASO Prešov. Vo všetkých spomenutých športových kluboch sa od prvých kontaktov s ľadom venujú mládeži až po kategórie juniorské a dorastu.
Je domovským štadiónom hokejového klubu HC GROTTO Prešov.
Všetky kluby využívajú na svoj tréningový proces plochu tak, že denne je využitá od 6:00 hod až do neskorých večerných hodín. Ani víkendy nie sú výnimkou, pretože počas nich sa na zimnom štadióne hrajú zápasy mládežníckych kategórii hokeja aj extraligy žien...

Kapacita ľadovej plochy pre verejné korčuľovanie je 350 osôb... toto však vie „zimák“ ponúknuť len sporadicky (dôvody sú spomenuté v texte vyššie), čo nie je potešiteľné ani pre personál ZŠ Prešov ani pre korčuľovania-chtivú verejnosť. Prešovu by pomohla ďalšia ľadová plocha – tréningová, určite by bola využitá naplno.

 

 

  Aktivity / Správa a prevádzka Zimného Štadióna

Mestské firmy

Dopravný podnik mesta Prešov
Technické služby mesta Prešov
Park kultúry a oddychu Prešov
Správa a údržba komunikácií mesta Prešov
Za účelom prispôsobenia obsahu, analýzy návštevnosti a poskytovania funkcií sociálnych médií využívame súbory cookies.